YouTube video

Popis typu otázky YouTube video

Využití

Otázka typu YouTube video se používá pro vložení videa z YouTube do dotazníku. Respondent pak může toto video přehrát. Vhodné pro zobrazení konceptů reklam, pořadů či jiných nahrávek.

Zobrazení v dotazníku

Vložení

V dotazníku klikněte na příkaz pro přidání otázky a ve formuláři vyberte typ otázky Text, obrázek, video a upřesněte typ YouTube video.

Do údajů otázky pak můžete zadat text popisu videa, kód videa, vybrat poměr stran a rozměry videa pro zobrazení v dotazníku.

Kód YouTube videa je potřeba zadat tak, jak je znázorněno na obrázku, jen tučnou část z odkazu na video. Nejsnadněji to uděláte tak, že kliknete na stránce videa na příkaz Sdílet a v otevřeném formuláři opíšete zvýrazněnou část odkazu na video, část za lomítkem.

U adresy videa https://youtu.be/b13xnFp_LJs bude kód videa b13xnFp_LJs, ten opište do formuláře pro přidání videa do dotazníku.

Editace

Možnosti

V záložce Možnosti můžete editovat popis videa, změnit kód videa i nastavit rozměry obrázku pro zobrazení v dotazníku. Zároveň můžete nastavit text, který se zobrazí respondentovi, pokud najede ukazatelem myši na video. Standardně je video po přehrání respondentovi skryto, což je možné změnit zapnutím volby Umožnit přehrát video znovu.

Zobrazení

V záložce Zobrazení můžete měnit, jak se bude video v dotazníku zobrazovat. Volba Zakázat rotaci otázky na stránce umožní fixovat pozici videa ve stránce dotazníku tehdy, když má stránka zapnuté zobrazení položek/otázek stránky v náhodném pořadí.

Více o rotacích stránek, otázek či odpovědí se dozvíte zde 👉 Rotace v dotazníku

Filtr

V záložce Filtr můžete nastavit podmínku, kdy se video ve stránce zobrazí. Umožňuje vám to nastavit logiku zobrazení části dotazníku podle odpovědí respondenta, nebo podle informací předaných dotazníku pomocí URL parametrů nebo Uživatelských polí.

Více informací o filtrech a logice v dotazníku najdete zde 👉 Filtry a logika v dotazníku

Tento typ otázky je dostupný ve všech účtech Click4Survey 👉 Přehled účtů

Last updated