E-mailové domény

Nejprve je potřeba registrovat doménové jméno, na kterém Vaši e-mailovou adresu používáte. Doménové jméno je text e-mailové adresy za znakem @ Např. v e-mailové adrese info@click4survey.cz je doménové jméno click4survey.cz

Pro registraci nové domény klikněte na tlačítko + Nová doména.

Zadejte jméno domény a vyberte, jak budete e-maily z Click4Survey odesílat.

Jak budete odesílat e-maily z registrované domény?

E-mailové pozvánky je možné odesílat z Click4Survey dvěma způsoby. Odesílat můžete přes cloudové servery Click4Survey nebo přes vlastní SMTP server.

Odesílání přes servery Click4Survey

Pokud chcete odesílat e-mailové pozvánky přes naše cloudové servery, nejdříve je nutné zaregistrovat do DNS záznamů Vaší domény CNAME záznamy uvedené ve formuláři zadané domény. Uvedené záznamy nastaví pro Vaši doménu technologii DKIM (DomainKeys Identified Mail).

Nastavení DNS záznamů změňte u svého hostingu, a pokud si nejste jisti postupem, přenechte nastavení domény zkušenější osobě, např. technickému správci vaší domény.

Po zadání uvedených DNS záznamů budou tyto záznamy automaticky ověřeny. O úspěšném ověření budete informováni e-mailovou notifikací. Může nějaký čas trvat, než se změna DNS záznamů projeví. Obvykle pár hodin, maximálně pak 48 hodin.

Odesílání přes vlastní SMTP server

Pokud potřebujete mít plnou kontrolu nad e-mailovým serverem, který bude odesílat Vaše e-mailové pozvánky, můžete využít propojení Click4Survey s vlastním SMTP serverem.

Při doručování zpráv přes Váš SMTP server nesledujeme doručitelnost zpráv, jen otevření a prokliknutí zprávy. Odeslané zprávy se nezapočítávají se do kreditu odeslaných zpráv Vašeho účtu.

Pro připojení k Vašemu SMTP serveru musíte zadat následující údaje:

  • Adresa SMTP serveru – zadejte adresu SMTP serveru.

  • Číslo portu – zadejte číslo TCP portu, na kterém je SMTP server instalován.

  • Přístupové jméno – zadejte přístupové jméno k SMTP serveru.

  • Heslo – zadejte přístupové heslo k SMTP serveru.

Přístupové jméno a heslo není povinné, pokud je k SMTP serveru povolen přístup jen z vyhrazené IP adresy. Pro IP adresu systémů Click4Survey nás kontaktujte.

Registraci Vaší e-mailové domény uložíte kliknutím na tlačítko Uložit.

Pracovat s e-mailovými doménami můžete v plánu PROFESSIONAL a ENTERPRISE.

Last updated